تبلیغات
نقد فرقه های صوفیه و اهل حق - مطالب هفته سوم اسفند 1395
 
درباره وبلاگ


با استعانت از خداوند متعال، قصد داریم در این وبلاگ مبانی اعتقادی و رفتاری فرقه ی صوفیه و اهل حق را مورد بررسی و نقد قرار دهیم.


مدیر وبلاگ : . .
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نقد فرقه های صوفیه و اهل حق
خیز تا خرقه ی صوفی به خرابات بریم شطح و طامات به بازار خرافات بریم
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

از دید و منظر مسندنشینان صوفیه، روش جذب واژه‌گویی در تصوف که پایه و اساسی جز ذوق شخصی افراد ندارد، برای اشخاصی از جامعه که طبع و مذاق ادبی ایشان چنین نگاهی را می‌پسندد، مفید است و این زنگ خطری برای جامعه‌ی ادبی است که به‌صرف زیبایی کلمات و آراسته بودن جملات، نباید فریب ظواهر را بخورند؛ که تصوف در این زمینه ید طولایی دارد.


ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 21 اسفند 1395 :: نویسنده : رهروان ولایت

تقدیس و بزرگداشت ابلیس از سوی سران صوفیه، در آثار آنان زیاد دیده می‌شود، به‌گونه‌ای که با تعابیر مختلف سعی بر تکریم ابلیس و بی‌گناه دانستن وی از سرپیچی در برابر خداوند کردند. که یکی از توجیهات این افراد، جبر و اراده‌ی حق‌تعالی در عصیان ابلیس است، که به تعبیری عدم سجده‌ی ابلیس بر آدم را در اراده و خواست خداوند دانسته‌اند.


ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سران تصوف معتقدند که کشف و شهود بر تمام منابع معرفتی و حجیتی از قبیل قرآن و روایات معصومین (ع) و عقل حجیت دارد، چنانچه عقل را در کسب معرفت ناکارآمد می‌دانند و در روایات نیز اگر حدیث صحیحی موافق کشف نباشد آن را کنار می‌گذارند و اگر حدیث ضعیفی موافق کشف باشد به آن استناد می‌کنند، حال آنکه قرآن و روایات خود میزان صدق و کذب بودن تمام منابع دیگر ازجمله کشف و شهود هستند.


ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


از چیزهای مهمی که تصوف از نوافلاطونیان اقتباس کرده و در آن بحث بسیار کرده، مسأله عشق به خدا است که صوفی آن را مدار همه چیز خود قرار داده است، لذا به بهانه رسیدن به این عشق الهی، عشق مجازی که همان عشق به امردان و جوانان زیبا باشد را برای خود جایز دانسته، که در واقع از مکتب نوافلاطونی گرفته شده است.


ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 17 اسفند 1395 :: نویسنده : رهروان ولایت

از انحرافات و بدعت‌های فرقه‌ی گنابادیه، مسئله‌ی عُشریه است که به‌جای خمس و زکات، آن را بر پیروان خود واجب کردند، تا از سود مکاسب، فقط یک‌دهم آن را پرداخت کنند. در حالی که این مسئله کاملا مخالف قرآن و سنت بوده و مصداق بدعت در دین می‌باشد.


ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 17 اسفند 1395 :: نویسنده : رهروان ولایت

متصوفه و به خصوص سلاسلی از ایشان که داعیه‌ شیعه‌گری دارند، برای جذب عوام و افرادی از جامعه که به دنبال مسائل معنوی و عرفانی هستند، با جعل اصطلاح و تزویر در رفتار خود، صوفیان را از صراط مستقیم که همان راه و رسم پیامبر گرامی اسلام و خاندان مطهر ایشان است، دور کرده و به وادی صوفی‌گری سوق می‌دهند.


ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :نقش پررنگ علمای شیعه در پاسبانی از مرزهای عقیدتی تشیع و اسلام ناب در طول تاریخ، چه در زمان حضور و چه در عصر غیبت معصوم (علیه‌السلام) قابل‌توجه و دقت است. حضور مجاهدانه‌ی ایشان در برخورد با فرق منحرف و به‌خصوص فرقه‌ی تصوف، یادآور سخنان معصومین (علیهم‌السلام) در مواجهه با این مدعیان کاذب عرفان است.


ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب